Aktuality z oblasti duševního zdraví.
Napsali o mě
Článek, který vznikl během workshopu Sebepoškozování u žáků na konferenci S asistenty k lepší škole pod záštitou Člověka v tísni.
Rozhovor se mnou v rámci
Podcastu Podaných rukou
Dagmar Hájková: Scrolling na sociálních sítích je dopaminová bomba pro náš mozek. Z reality pak můžeme dostat úzkost
Apple Podcast
Spotify
Facebook
Anchor
Spolupráce s Centrem psychologických služeb v rámci vybraných kurzů letos pokračuje. Také pokračuje spolupráce Terapeutickém centru OUSHI v Olomouci, kde se můžeme setkat tvář v tvář v rámci individuální terapie.
Slavím své pětileté působení v Bílém kruhu bezpečí, který pomáhá obětem kriminality
a domácího násilí.
Spolupráce s Phdr. Andrejem Drbohlavem, DBA v rámci institutu IBSARO
a terapeutického tábora pro děti.
Tým vedoucích v roce 2022
Tisková konference v rámci mého působení v Podaných rukou
Dagmar Hájková ze společnosti Podané ruce pozoruje jasné zhoršení psychického stavu dětí po době koronaviru. „Registujeme nárůst různých panických úzkostí i po prodělání koronavirového onemocnění. Žáci měli mnoho zkušeností právě s panickou úzkostí. Co se týče sociální izolace, tak se zvýšily symptomy deprese,“ přiblížila Hájková. Lektoři pak přímo s dětmi problémy interaktivně probírají například formou příběhů jejich vrstevníků.
První pomoc může dětem dát Linka bezpečí. „Člověk může mít pocit, že je na všechno sám, může být nešťastně zamilovaný, nebo válčí s tím, že se sebepoškozuje. Na lince důvěry jsou odborníci, kteří dokážou navést, jak postupovat dál,“ radí Dagmar Hájková.
Programy pro žáky v rámci primární prevence duševních onemocnění v období rané adolescence
„Centrum prevence v Brně působí již 27 let. Zkušenosti teď chceme zúročit v přípravě preventivního programu pro žáky, který je koncipován interaktivní formou. Skládá se ze dvou setkání a žáci si prostřednictvím různých aktivit uvědomí důležitost emocí a duševního zdraví. Zároveň je obeznámíme se základními duševními poruchami. V programu se zaměříme také na první psychickou pomoc, pojmenování funkčních strategií zvládání stresu a uchování duševního zdraví z dlouhodobé perspektivy,“ uvedla koordinátorka a lektorka projektu Dagmar Hájková ze společnosti Podané ruce, o. p. s.
Napsali jsme
Můj výzkumný článek v rámci doktorského studia: The Effects of the COVID-19 Pandemic on Czech Citizens: How do Depression and Anxiety Symptoms Influence Cognitive, Behavioural, and Emotional Changes?
PROBLEMATIKA KYBERŠIKANY
V rámci doktorského studia jsem působila jako hlavní výzkumnice v oblasti Kyberšikany v projektu Škola dobrých vztahů. Zde si můžete prohlédnout výstupy výzkumu a doporučení odborníků z praxe.
FAMILIES AND SCHOOLS TOGETHER – FAST
Spolupráce školy a rodiny je klíčová pro spokojené dětství žáků. Podílela jsem se na kvalitativním výzkumu implementace projektu FAST do České republiky. Zde si můžete prohlédnout výstupy výzkumu a doporučení.
Článek kolegů z univerzity:
WHAT INFLUENCES DO PARENTS PERCEIVE AS SUPPORTIVE OF SCHOOL WELL-BEING AND THE INCLUSION OF CHILDREN WITH ADHD?: A QUALITATIVE STUDY